« Svibanj 2024 »

Ukupno: 206947

Dječja olimpijada u Republici Sloveniji
Autor: Berislav Njegovec, 8. 5. 2024.

Učenici 3. a razreda naše škole sudjelovali su na 16. Otroški - varnosni olimpijadi u OŠ Ormož u organizaciji Ministarstva prosvjete i Ministarstva unutarnjih poslova Republike Slovenije, 7. svibnja 2024. godine.

Deseteročlanu ekipu koja je osvojila 2. mjesto na Olimpijadi i tako se plasirala u samo finale pratili su mentori Davor Hojski i Željka Vresk.
Na Olimpijadi se natjecalo 15 ekipa. Natjecatelji su se natjecali u četiri
discipline: odgovaranju na pitanja o sigurnosti koja su im bila postavljana na
slovenskom jeziku, vožnji biciklom uz poštivanje prometnih propisa i rješavanja zadataka, sastavljanju kockama simbola slovenske policije, civilne zaštite, vatrogastva, službe za spašavanje i znaka otrovnih tvari i disciplini u kojoj su učenici trebali u kantama donijeti vodu, te pomoću vatrogasne štrcaljke što više vode pospremiti u kante, gdje se količina vode bodovala.
Naši učenici: Erika, Hana, Josip, Ema, Karlo, Ivano, Klara, Gabrijel, Emanuel i Zlatko pokazali su spretnost, znanje i fair play u svim igrama u kojima su se nadmetali sa svojim slovenskim vršnjacima na terenu, pokazujući veliku želju za postizanjem što boljeg rezultata koji su i na kraju ostvarali.

Finale 16. Otroško - varnostne olimpijade održat će se 23. svibnja 2024. godine u Osnovnoj školi Kidričevo.
Kući su se vratili sa zasluženim priznanjem i poklonima za sve prijatelje iz
razreda koje su im dodijelili predstavnici slovenske policije te sa jednim nezaboravnim iskustvom koje možete pogledati u našoj foto-galeriji.

Čestitke svima!

učiteljica Željka Vresk