« Svibanj 2024 »

Ukupno: 205612

Natječaj Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj – proglašenje pobjednika za sezonu 2023.
Autor: Berislav Njegovec, 19. 3. 2024.

Ekološko - obrazovni projekt Najljepši školski vrtovi u zajedničkoj suradnji već niz godina provode Hrvatska radiotelevizija, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo poljoprivrede te Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. To je projekt koji promiče organsku pojoprivredu, uzgoj izvornog domaćeg bilja, prepoznavanje ljepote vlastitoga krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim dijelovima Hrvatske.

Prošle se sezone u ovaj projekt uključila i naša područna škola u kojoj se u posljednje tri godine intenzivno radi na uređenju okoliša škole i uzgoju povrća i voća na ekološki način. Najljepši i najuređeniji vrtovi se svake godine nagrađuju, a trebalo se prijaviti na natječaj u jednoj od sedam kategorija. Naša je područna škola bila prijavljena u kategoriji Debitanti, budući da smo se na natječaj prijavili prvi puta. Osim naše škole u ovoj kategoriji bilo je prijavljeno još 5 škola, a sveukupno  bilo je prijavljeno 85 ustanova (osnovnih škola, dječjih vrtića, srednjih škola i učeničkih domova)  te je konkurencija bila vrlo jaka.

Nagradu za ovu sezonu nismo osvojili, ali nećemo odustati. Nastavljamo s radom!

Svečanoj dodjeli nagrada pobjednicima u zgradi Hrvatske radiotelevizije proteklog su petka (15. 3. 2024.) nazočili: Ana Ernoić, Mirjana Lonjak, Danijela Marković i Berislav Njegovec. Oni se zajedno s učenicima bave uređenjem okoliša škole, uzgojem voćaka i cvijeća te obradom povrtnjaka u blizini škole.

Na ovoj su dodjeli dobili mnoštvo novih ideja, razmijenili iskustva s ostalim učiteljima te prisustvovali predivnoj priredbi koju su izvela dva dječja zbora Hrvatske radiotelevizije, članovi Dječjeg vrtića Tratinčica iz Zagreba te učenici Osnovne škole Ivana Rangera iz Kamenice, a vodili su je Mirko Fodor i Zlata Muck Sušec. Bilo je poučno i zabavno!

Fotografije su u Fotogaleriji!

učiteljica Danijela Marković