Ukupno: 204971

Autor: Berislav Njegovec, 23. 5. 2018.

U petak, 18. 5. 2018. učenici prvih i drugih razreda naše matične i područne škole bili su na poludnevnom izletu u Zagrebu.

Najprije su posjetili Dječje kazalište Trešnja u kojem su odgledali predstavu Crvenkapica. Ova predstava osuvremenjeni je prikaz Grimmove bajke, a odlikuje se mnoštvom šarenih kostima, transformacija i iznenađenja. Cijela priča ispričana je kroz oči dviju djevojčica koje čitajući Crvenkapičin dnevnik ulaze u svijet bajke. Crvenkapica je prikazana kao vrlo znatiželjna i pričljiva djevojčica, baka kao vitalna žena koja u slobodno vrijeme vrti hula hoop. Najveće iznenađenje u cijeloj predstavi je to da Vuk nije zao i da na kraju ostaje živ. Ulogu Crvenkapice igra naša poznata glumica Ana Vilenica. Nakon predstave zadržala se kratko s našim učenicima. Mogli su joj postavljati pitanja, a kao lijep završetak posjeta kazalištu bila je zajednička fotografija s ovom glumicom.

Nakon toga učenici su se zaputili u Zoološki vrt grada Zagreba, a koji se nalazi u južnom dijelu Maksimira. Za većinu naših učenika to je bio prvi posjet ovom zanimljivom mjestu u kojem boravi 275 vrsta životinja sa svih kontinenata.

Od mnoštva životinja koje su tu mogli vidjeti, najviše pažnje naših učenika privukli su majmuni. Oni su bili posebno razigrani u vrijeme našeg posjeta.

Pred sam kraj izleta učenicima je ostalo vremena za kratku igru i uživanje u sladoledu.

Na povratku kući, u autobusu, učenici su izlet ocijenili vrlo sadržajnim i poučnim.