Ukupno: 205297

Autor: Ingrid Cindori, 9. 4. 2018.

06.04.2018. godine  održan je  prvi Festival informatike kojeg je otvorio zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak. Festival je otvoren u organizaciji Varaždinske županije i Centra izvrsnosti iz informatike za osnovne škole pod nazivom „INFO@FEST“.

Svoje sudjelovanje na Festivalu prijavilo je 225 učenika iz 25 osnovnih škola s područja Varaždinske županije. Natjecanje se provodi iz programskih jezika Python i Logo, te Osnova informatike. Bile su organizirane i radionice za učenike: Ozbot – programiranje robota uz pomoć boja, mBot radionica – Od starta do cilja,  Zabavno programiranje u Pythonu i Radionica microbit. Iz naše škole su prijavljena 4 učenika/učenice i to : Maja Želimorski 5.a, Anetta Tušek 6.a, Antonio Cahunek 7.a i David Vorih 8.a koji su bili tim naše škole pod nazivom "Bednjunci".