Ukupno: 204929

Autor: Berislav Njegovec, 29. 12. 2016.

„Te je noći zasjalo svjetlo u ljudskim srcima, svjetlo radosti i sreće, svjetlo koje se nikada ne gasi. Čudo novog svijetlog očekivanja - najljepša je priča ovog svijeta. Mi ćemo tu priču započeti danas… a vi ćete ju ponijeti i dovršiti na najljepši način… slaveći Isusovo rođenje sa svojim obiteljima.“

Ovim su riječima naši voditelji, Ema Lonjak i Danijel Zagoršćak, započeli priredbu koju smo pripremili našim sumještanima u petak, 23. prosinca 2016. godine. Slaveći Svetog Nikolu, Badnjak, Božić i Novu godinu, naši učenici su se potrudili pridonijeti ugođaju koji priliči ovom vremenu.

Pjevački zbor viših, ali i nižih razreda otpjevali su pjesme: Bijeli Božić, Novogodišnja pjesma, Der Tannenbaum i Božić dolazi te nas razveselili svojim izvedbama jer Božić je radostan blagdan koji uvijek prate najveselije pjesme.

Učenici su se potrudili te naučili i krasnosloviti pjesme. O skromnosti trenutka i mjesta rođenja te svakodnevnom pozivu našeg Božića svima nama, na našem zavičajnom govoru krasnoslovila je Sandra, učenica drugog razreda. Njezin krasnoslov pjesme Isusek mali bio je posebno dojmljiv. O dolasku svetog Nikole, kojemu su se najviše veselili naši prvašići, krasnoslovili su nam Benjamin i Marin. Hrabrim nastupom izmamili su broje osmijehe i veliki pljesak. Učenici viših razreda - Ema, Elena, Tomislav, Lucija, Anđelko, Andrej i Ivana vratili su nas u prošla vremena krasnoslovom pjesme Božić Zvonimira Baloga te podsjetili na vrijeme kad su ljudi dočekivali Božić u skromnosti, a pokloni su bili sitnice te djedov blagoslov. Učenici trećeg razreda - Ivana, Petar, Silvio i Vesna svojim su krasnoslovom dočarali ugođaj Badnjaka te iščekivanja Božića. Učenice četvrtoga razreda - Ivana, Magdalena, Mihaela i Laura u pjesmi Stigla je zima otkrile su nam što djecu može dodatno razveseliti… jer sredinom prosinca svi gledaju kroz prozor i nestrpljivo čekaju prve pahuljice… Kakvog li veselja kad zabijele naše staze…i šume i livade!!! Učenici drugog razreda - Tea, Kristijan, Dario, Nikola i Maja krasnoslovili su nam pjesmu Čestit Božić, dobri ljudi. Tom su pjesmom čestitali Božić svima koji su nazočili našoj priredbi.

Dramska grupa viših razreda, ovaj puta u sljedećem sastavu: Josipa, Maja, Valentina, Lorena, Karolina, Brankica i Antonija - svojom su dramskom izvedbom dočarale svijet bića u kojem se dogodio pad ljudskosti te ponovno buđenje svijesti o tome kako su naše riječi i naša djela naš ukras, odraz naše nutrine.

Za kraj ovog programa naši vrijedni sedmaši - Dino, Danijel, Mihael i Luka pripremili su nam jednu lijepu prezentaciju kojom su podsjetiti na pravi radni ugođaj za koji su se tijekom prosinca potrudili svi učenici i razrednici naše škole.

Prigodom čestitkom okupljenim mještanima te pohvalom svima koji su pripremali i sudjelovali u realizaciji priredbe obratila se ravnateljica naše škole, gđa. Sanja Majcen. Naglasila je koliko je važna i potrebna suradnja mještana i škole kako bi rad škole bio življi i svrsishodniji.

U dobrom raspoloženju učenici su otišli po izvješća o ocjenama svojim razrednicima, koji su im tom prilikom podijelili i poklone Općine te dodatno i poklone donatora.