Ukupno: 203817

Autor: Berislav Njegovec, 27. 4. 2015.

Učenici predmetne nastave u PŠ Vrbno također su se uključili u radionice povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje. Tako su u petak, 24. 4. 2015. održali nekoliko zanimljivih radionica.
Prvu radionicu vodile su učiteljica biologije A. Ernoić i učiteljica kemije M. Heček Paska. Učenici su najprije prisustvovali demonstraciji mnoštva pokusa, a zatim su i sami prionuli na posao. Izrađivali su mirisne kupke, kreme i meleme od sastojaka koje imaju kod kuće.
Grupa učenika koja nije bila zainteresirana za izradu kozmetičkih proizvoda kreirala je spremnike za staklo, plastiku i papir.
Učiteljica povijesti D. Ciglar sa svojom je grupom napravila nekoliko prekrasnih ogrlica od stare tkanine i ukrasa.
Učenici 8. razreda sa svojom su razrednicom V. Klarić u dvorištu škole presađivali cvijeće i njime ukrasili ulaz u školu.
Cilj je svih radionica bio potaknuti učenike na razmišljanje o svom odnosu prema prirodi i kako ga unaprijediti.