Ukupno: 204987

Autor: Berislav Njegovec, 27. 11. 2014.

Dječja i lutkarska scena HNK-a Varaždin je u ponedjeljak, 24. 11. 2014. za učenike nižih razreda naše matične i područne škole odigrala predstavu I ti nekom ljubav daj.
U ovoj rasplesanoj i veseloj predstavi, koju je prema tekstu Vesne Parun režirao Ladislav Vindakijević, na sceni se izmjenjuju likovi pasa različitih vrsta i rasa, koji se bore za zlatnu ogrlicu.
Iako se radnja odvija u azilu za napuštene i izgubljene pse, atmosfera je prštava i izrazito vesela, što i odlikuje djela V. Parun.
U predstavi su pjevali, plesali i igrali naši poznati kazališni glumci: Ljiljana Bogojević, Zdenko Brlek, Hana Hegedušić, Nancy Abdel Sakhi, Zvonko Zečević i drugi.
Ovaj je posjet kazalištu učenike istovremeno i educirao i zabavio, a važno je napomenuti da je nekim učenicima ovo bio prvi susret s ovakvom