Ukupno: 203787

Autor: Berislav Njegovec, 1. 7. 2014.

Učenici PŠ Josipa Jedvaja u Vrbnu odazvali su se pozivu KULTure  sNOVA (Udruga za promicanje kulture, Zagreb) za zajedničku zbirku učeničkih pjesama ”Pjesmom njegujem riječ, čuvam jezik i njegova narječja ”.

Pjesma „Voundrum sa pesüok“ koju je napisao učenik 8.c razreda - Tomislav Hlevnjak odabrana je i uvrštena u tu zbirku pjesama.

U zbirci je zastupljeno 170 pjesama učenika 5. – 8. razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Zbirka pjesma bit će tiskana do kraja mjeseca lipnja. Promocija ove vrijedne zbirke pjesama planira se u jesen u Zagrebu.