Ukupno: 203841

Autor: Berislav Njegovec, 20. 6. 2014.

Učenici  PŠ Josipa Jedvaja u Vrbnu i ove su se godine potrudili da im posljednji dan u školskoj godini prođe u veselju.  U petak, 13. lipnja, održali su priredbu za sve roditelje, braću, prijatelje te djelatnike škole. Naši  ,,veliki” i ,,mali” recitatori, glumci, svirači i plesači pokazali su samo dio onoga što su naučili tijekom ove školske godine.

Priredbu su svečano otvorili naši prvašići uključeni u plesnu grupu i razveselili nas plesom “Zeko pleše”. Učenice petoga razreda - Leonarda, Brankica i Antonija potom su dramatizirale pjesmu Enesa Kiševića  “Svoj djeci svijeta”.

Svoje su umijeće pokazali i učenici glazbene grupe viših razreda koji su vrlo spretno odsvirali skladbe ,,Osvajanje raja” i ,,Veslaj, veslaj”.

Naši učenici, polaznici Glazbene škole, i ovom su nam prilikom željeli pokazati što su naučili.  Dino i Ivan zajedno su odsvirali  skladbu ,,Vesela igra”, a skladbe ,,Veseljak” i ,,Djevojački ples” – Dino. Mihael je odsvirao ,,Etidu”.

Recitatorska grupa nižih razreda pripremila je niz recitacija. Zbornu recitaciju “Praznici za školske klupe” izveli su Lucija, Magdalena, Elena, Ivan i Luka. Pjesme na bednjanskome govoru “Nošo rieč” i “Vesalja f serce” krasnoslovile su Ema i Karolina. Učenice su se dokazale i u dva igrokaza - “PlayStation i Sljeme” te “Sjećanje na mladost“ na bednjanskomu govoru. U šaljivoj scenskoj igri ,,Čovjekica” glumile su Lucija i Valentina.

Praznici, praznici… svi smo ih jedva dočekali, a naši prvašići po prvi puta. Svoj su nam doživljaj ljeta i ljetnih praznika približili recitacijom “Praznik ljeta”.

Plesna grupa nižih razreda sve je uveselila svojim plesnim nastupom uz pjesmu “Stari Martin ima ranč”.

Posebno su se istaknuli učenici literarno-recitatorske grupe viših razreda koji su preveli lektirno djelo Augusta Šenoe “Postolar i vrag” na zavičajni govor, a potom ga adaptirali za izvedbu na sceni. Uložili su golem trud i u scenografiju, kostime i potrebne rekvizite. Svoje glumačko umijeće pokazali su nam Lucija, Tatjana, Ines, Krunoslav, David, Danijel i Matija.

Rastužili smo se kada su nam učenici osmoga razreda pročitali svoj oproštajni govor i u njemu se zahvalili svim učiteljima i učiteljicama na brizi i razumijevanju tijekom njihova osmogodišnjega školovanja. Svojim su se govorom prisutnima obratili i učenici četvrtoga razreda te se prisjetili svih lijepih uspomena dosadašnjega školovanja.

Na kraju priredbe obratila nam se i naša ravnateljica Sanja Majcen. U svomu je govoru pohvalila učitelje-mentore i učenike koji su postigli odlične rezultate na natjecanjima. Predstavnik Općine Bednja, gospodin Ivan Brezni, potom im je dodijelio simbolične novčane nagrade. Svima su poželjeli ugodne praznike.