Ukupno: 205351

Autor: Berislav Njegovec, 21. 5. 2014.

Našu školu su u četvrtak, 15. svibnja posjetili učenici OŠ Visoko. Dvanaestero učenika četvrtog razreda u pratnji učiteljica Metke- Adele Metlikovec i Valentine Hadrović te pedagoga Tibora Martana, uljepšali su školski dan učenicima i učiteljici 4.a razreda.

Nakon što su domaćini gostima poželjeli dobrodošlicu čitanjem pjesme Bednjo Slavka Šprema, učenici su usporedili svoje zavičajne govore. Odabrani tekst čitan je na standardnom jeziku, a nakon toga i na oba zavičajna govora.

Budući da su gosti sa sobom donijeli svoju visočku nošnju, učenici su je usporedili sa bednjanskom i na satu likovne kulture crtali izložene nošnje.

Učenici 4. razreda OŠ Visoko uključeni su u eko-projekt „Dabar u Visokom“ te su domaćinima izveli edukativni igrokaz.

Poslije zajedničkog obroka učenici su u školskoj dvorani odmjerili snage u nogometu i graničaru.

Prije odlaska  iz škole svi četvrtaši zasladili su se jestivim dijelom poklona. Naime, uz predmete specifične za Visoko, gosti su nam donijeli i vrlo ukusne kolače.

Unatoč hladnom vremenu gosti su na odlasku posjetili Eko sredinu Josipa Podsečkog. Uz toplu peć domaćin im je pričao kako se nekada živjelo u bednjanskom kraju.