Ukupno: 205419

Autor: Berislav Njegovec, 7. 5. 2014.

U utorak, 6. svibnja 2014. predavanje na temu Čitalačka pismenost u našoj matičnoj školi održala je prof. mr. Vesna Budinski.
Prof. Budinski dugi je niz godina radila kao učiteljica razredne nastave u jednoj zagrebačkoj školi, a 2009. god. prelazi na Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Tamo radi kao stručna suradnica za izvođenje nastave hrvatskog jezika.

Predavačica je na Katedri za hrvatski jezik, književnost i scensku kulturu, a provodi  i vježbe iz Metodike početnoga čitanja i pisanja.
Posvetila se znanstvenomu radu, objavila je niz radova i sudjelovala na nizu skupova. Za promicanje pedagoške teorije i prakse dobitnica je nagrade "Ivan Filipović."

Prof. Budinski prva je učiteljica koja je vodila Hrvatski književno-pedagoški zbor.
Autorica je udžbenika, metodičkih priručnika i druge pedagoške literature.
Bili smo počašćeni što nam je upravo ona održala vrlo stručno i korisno predavanje. Uz članove Aktiva učitelja razredne nastave naše škole, predavanju je nazočilo i više učitelja iz susjednih škola.
Vrijeme je brzo prošlo, a nakon službenoga dijela učitelji su nastavili neformalno druženje u ugodnomu društvu ove nadasve vrsne učiteljice, metodičarke i priznate stručnjakinje.