Ukupno: 204770

Autor: Berislav Njegovec, 7. 5. 2014.

Dana 23. travanja 2014. učenici osmih razreda Osnovne škole Franje Serta Bednja i područne škole Vrbno posjetili su područja Varaždinske županije.

Krenuli smo iz Bednje u 7:30 prema hidroelektrani Varaždin, a usput smo stali u posjet stakleniku obitelji Krklec, gdje smo se upoznali s poljoprivrednim djelatnostima našega zavičaja. Zatim smo krenuli dalje prema hidroelektrani.

Na obilasku HE Varaždin upoznati smo s načinom rada hidroelektrane. U sastavu toga odvezli smo se na akumulacijsko jezero odakle smo vidjeli i susjednu Sloveniju. Na povratku stali smo u starom dvorcu Maruševec. Saznali smo mnogo zanimljivosti o njegovoj povijesti. Time je završio naš izlet te smo se vratili natrag na redovnu nastavu.