Ukupno: 204808

Autor: Berislav Njegovec, 24. 2. 2014.

Učenici 4. b i 5. c  razreda PŠ Vrbno su u petak, 21. veljače 2014. zajedničkim satom hrvatskog jezika obilježili Međunarodni dan materinjega jezika.

U uvodnom dijelu sata pogledali su internetski spot koji prikazuje prirodne ljepote naše domovine, te su ga kratko komentirali.

Nakon toga im je učiteljica hrvatskog jezika, V. Funda Štefanek objasnila važnost poznavanja i učenja prvenstveno materinjega jezika, ali isto tako i stranih jezika kako bi ih sačuvali od nestajanja.

Slijedio je zanimljiv kviz s pitanjima o poznavanju hrvatskog jezika i književnosti, gdje su učenici pokazali solidno znanje.

U završnom dijelu sata čitale su se pjesme hrvatskih pjesnika pisane na književnom jeziku i narječjima hrvatskog jezika.

Cilj sata u potpunosti je ostvaren, jer su učenici shvatili da je potrebno govoriti, pisati, čitati i njegovati dragu nam hrvatsku riječ.