Ukupno: 203828

Autor: Berislav Njegovec, 6. 11. 2013.

Učenici, članovi literarno-recitatorske grupe viših razreda Područne škole Josipa Jedvaja u Vrbnu, sa svojom su učiteljicom obilježili Mjesec hrvatske knjige 2013. izradom prigodnih dočitnika (straničnika, označivača).

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija kojom se promiče knjiga i čitanje, a traje svake godine od 15. listopada do 15. studenoga. Ovogodišnje geslo te manifestacije jest: „Tko čita, (ne) skita“.

Učenici su svoje dočitnike ukrasili po želji, a neki su bili maštovitiji pa su riječ knjiga prevodili na strane jezike ili je zapisali glagoljicom. Na poleđinu dočitnika zapisali su mudru misao  - poruku za svakoga čitača. Dočitnike su plastificirali te izložili u holu škole.