Ukupno: 204929

Terenska nastava - Upoznajemo županiju
Autor: Berislav Njegovec, 20. 11. 2017.

U četvrtak, 16. studenoga 2017. godine učenici trećih razreda naše škole sudjelovali su na terenskoj nastavi – Upoznajemo županiju.

Cilj nastave bio je upoznati gradove, prometnice, prirodne karakteristike, kulturno-povijesne znamenitosti i ostale resurse svoje županije.

Naše putovanje autobusom odvijalo se na relaciji Vrbno-Bednja-Lepoglava-Ivanec-Završje Podbelsko-Remetinec-Novi Marof-Varaždinske Toplice-Ludbreg-Varaždin.

Tijekom putovanja nastojali smo pratiti tok rijeke Bednje.

Upoznali smo svih šest gradova naše županije.

U Varaždinskim Toplicama posjetili smo arheološko nalazište rimskih termi Aquae Iasaee te smo doznali više o životu starih Rimljana. Ludbreg se prema lokalnoj legendi smatra središtem svijeta. Posjetili smo zanimljiv trg u centru grada. Iz Ludbrega smo krenuli u Varaždin- županijsko središte. Putovali smo i auto-cestom kako bi učenici upoznali prometnu infrastrukturu i prednosti putovanja auto-cestom.

Zaustavili smo se  u Lumini centru, koji je učenike očarao predbožićnim ugođajem i dekoracijama.

U povodu Dana Gradskog muzeja Varaždin, razgled svih izložbenih postava u četvrtak, 16. studenoga bio je besplatan pa smo posjetili Entomološki odjel i razgledali stalni postav „Svijet kukaca“. Učenici su pokazali veliko zanimanje za izloženu zbirku kukaca.

Poseban interes izazvala je izložba „Lutke Japana“ koju smo imali prilike pogledati. To je putujuća izložba Zaklade „Japanske lutke“. Japanske lutke oduševile su učenike neobičnim izgledom, bogatstvom boja, materijala…

Terenska nastava realizirana je u potpunosti. Učenici su upoznali svoju županiju, saznali puno legendi, priča i zanimljivosti o pojedinim gradovima i njegovim stanovnicima.

Iz Varaždina učenici su se vratili kućama autobusom oko 15:15.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Učiteljice Đurđica Krtanjek i Danica Huhoja