Ukupno: 204805

Božićna priredba u OŠ Bednja
Autor: Berislav Njegovec, 27. 12. 2016.

U petak, 24. prosinca, prigodnom priredbom obilježili smo početak božićnih blagdana i zimskih praznika. Učenici su vrijedno radili pripremajući se za nastup, te su pokazali što sve mogu napraviti uz vodstvo svojih nastavnika.

Na početku programa pozdravili su nas prvoškolci pjesmom ''Pahuljice''. Uslijedio je zbor i pjesme ''Oj djetešce moje'' i '' Little drummer boy''. Mateo, Lana i Maja – članovi recitatotske grupe nižih razreda, recitirali su pjesme ''Božić je'' i ''Noćas čekamo ljubav''. Naši mali prvašići otpjevali su još jednu prekrasnu pjesmu o Djedu Mrazu pod nazivom ''Novogodišnja''. Što je Patrik poželio za Novu godinu čuli smo u recitaciji ''Patrikova novogodišnja želja'', a o snježnim pahuljama recitirale su Lana Bistrović i Lana Fogec.

''Božić u duši'' i ''Božićnim zvijezdama'' naslovi su recitacija koje su prezentirale Ana, Valentina i dvije Martine. Maja i Lana, učenice 4. razreda pročitale su na bednjanskom dijalektu pjesme ''Murijo'' i ''Palnečko'', autorice gđe. Manuele Mikulić.

''Nebo daj oku'' naziv je pjesme kojom nam se predstavio 4. razred. Anetta i Ana recitirale su nam pjesmu ''Isusek spi''. O jednoj djevojčici koja je vidjela malog Isuseka ispričali su nam članovi recitatorske grupe viših razreda u igrokazu '' Vijdlo sum Isuseko''. Uslijedili su članovi zbora naše škole s pjesmom 'Aleluja''

Srca ispunjenih toplinom ispratili smo još jednu božićnu priredbu uz ritmove naše plesne grupe koje je izbvela ''Ledenu bajku''.

Na kraju programa okupljenima se obratila ravnateljica Sana Majcen i poželjela blagoslovljene i mirne božićne blagdane uz obilje veselja, sreće i zdravlja, kao i uspješnu 2017. godinu.