Ukupno: 203844

Izrada adventskih vjenčića u PŠ Josipa Jedvaja u Vrbnu
Autor: Ingrid Cindori, 29. 11. 2016.

U srijedu, 23. studenog 2016. godine u vremenu od 16 do 19 sati vrijedni i kreativni roditelji naše škole - njih petnaest te devet učenika, sudjelovali su u radionici izrade adventskih vjenčića te božićnih ukrasa. Okupili su se kako bi sudjelovali u projektu škole Mladi za starije, stariji za mlade te kako bi prodajom uradaka pripomogli učenicima sedmog razreda koji će sljedeće godine ići na maturalno putovanje. Već tradicionalna božićna prodaja ovaj je put upotpunjena suradnjom zainteresiranih roditelja.

Roditelji su bili vrlo kreativni te neumorno radili od početka do samog kraja. Atmosfera je u tom druženju, osim radne, bila i vrlo ugodna. Mame su se pobrinule te donijele i kolače! Rado su pomagali, predlagali rješenja i uskakali jedni drugima - kad je bilo potrebno. Posebno treba pohvaliti i jednog muškog člana ovog tima koji je bio od velike pomoći svim nazočnima - kako spretnom tehnikom lijepljenja, tako i šaljivim i korisnim komentarima. Rezultat njihova višesatnog rada bilo je tridesetak adventskih vjenčića, svaki originalni i drukčiji, posebniji.

Dok su roditelji slagali adventske vjenčiće, naši učenici su izrađivali božićne ukrase - kuglice, anđele, zvončiće … te i sami pridonijeli prodajnoj izložbi.

Zahvaljujemo svim sudionicima radionice te se nadamo da će se i ubuduće odazvati na takva i slična druženja.

„Dan što ga čovjek posveti drugome nije nipošto gubitak vremena već dobitak. Dani u kojima ne učinimo ništa za druge, već samo za sebe, ti dani su izgubljeni.“

blaženi Ivan Merz

Kako je to izgledalo, slobodno pogledajte u foto-galeriji!

učiteljice Danijela Marković i Vesna Funda Štefanek