Ukupno: 205419

Priredba povodom završetka školske godine u PŠ Vrbno
Autor: Berislav Njegovec, 27. 6. 2016.

U petak, 10. lipnja 2016. godine u predvorju škole u Vrbnu je održana priredba povodom završetka školske godine. Priredbu je došla pogledati većina roditelja naših učenika, pa i ostala rodbina. Ove godine su priredbu vodila dvojica učenika 6.b razreda: Dino Galinec i Danijel Zagoršćak.

Započelo je veselo, uz pjevanje našeg pjevačkog zbora i pjesmu Lepe ti je Zagorje zelene. Naši vrijedni prvašići naučili su krasnosloviti nekoliko pjesmica. O nestašnom prstiću krasnoslovila nam je Sandra, a o ljubavi - Nikola. Što će se dogoditi kad jednom odrastu, krasnoslovom pjesme dočarali su nam Sandra, Dario i Kristijan. Osim što lijepo krasnoslove, naučili su i lijepo pjevati - i to na njemačkom jeziku. Zapjevali su nam pjesmu Es War eine Mutter.

Nakon najmlađih svoje su nam pjesme na njemačkom jeziku, inspirirane klasičnom glazbom krasnoslovile učenice 7.c razreda: Brankica, Antonija i Leonarda.

Slijedila je još jedna pjesma pjevačkog zbora - Samo malo pjesme, a nakon njih je nastupila plesna grupa nižih razreda s koreografijom Pierrot. Naše male plesačice bile su uvjerljivi i dojmiljivi klaunovi.

Kako učenici zamišljaju svoja dječja prava u krasnoslovu pjesme rekle su nam učenice četvrtog razreda: Josipa, Lorena, Maja i Ivana.

Naša glazbena grupa nas je potom oraspoložila svojim sviranjem. Odsvirali su nam dvije skladbe: Love is blue i Čujem ritam.

Budući da su praznici pred vratima, učenici su odabrali pjesme kojima su nam dočarali svoju radost. Što će napraviti sa svojim torbama, odgovorili su nam prvašići Nikola i Kristijan u Posljednjem pitanju. Učenici drugog razreda se također vesele kraju školske godine pa su nam Petar, Anđelko, Martin, Leo i Silvio krasnoslovili pjesmu Kraj školske godine. Gotovo dva i pol mjeseca ljetnih radosti i odmora su pred svima nama, a što će se sve tada događati ispričale su nam Magdalena, Ivana, Mihaela i Laura, učenice trećeg razreda u pjesmi Stiže nam ljeto.

Na samom kraju priredbe učenice dramsko-recitatorske grupe viših razreda izvele su nam dramsku igra - Igra i podsjetile nas na neke zaboravljene igre i igre za koje je današnja tehnologija posve nepotrebna.

Nazočnima se nakon nastupa naših učenika obratila ravnateljica, gđa Sanja Majcen te pohvalila trud učenika i njihovih učitelja te posebno istaknula uspjehe učenika i mentora na različitim natjecanjima, smotrama i festivalima.

Osim ravnateljice, nazočnima se obratio i gosp. Brezni, naš stalni gost na školskim priredbama, čestitao učenicima i mentorima na postignutim rezultatima te im u ime Općine dodijelio novčane nagrade.

učiteljica Vesna Funda Štefanek