Ukupno: 203844

Dječja olimpijada
Autor: Berislav Njegovec, 6. 5. 2016.

Učenici 3. a i 3. b razreda OŠ Franje Serta Bednja sudjelovali su na 11. ''Otroški-varnosni olimpijadi'' u OŠ Majšperk (PP Podlehnik) u organizaciji Ministarstva prosvjete i Ministarstva unutarnjih poslova Republike Slovenije, 3.svibnja 2016. godine. Desetoročlanu ekipu pratili su mentori Željka Vresk i Davor Hojski, te ravnateljica OŠ Bednja Sanja Majcen.

Unatoč tehničkim poteškoćama koje su nas ove godine snašle neposredno pred polazak  na  Olimpijadu i koje smo uspješno savladali, učenici su hrabro i s veseljem krenuli na natjecanje u Republiku Sloveniju. Natjecali su se u četiri discipline: odgovaranju na pitanja o sigurnosti koja su im bila postavljana na slovenskom jeziku, vožnji  biciklom uz poštivanje prometnih propisa i rješavanja zadataka, sastavljanju kockama simbola slovenske policije, civilne zaštite, vatrogastva, službe za spašavanje i znaka otrovnih tvari i disciplini u kojoj su učenici trebali u kantama donijeti vodu, te pomoću vatrogasne štrcaljke što više vode pospremiti u kante, gdje se količina vode bodovala.

Učenici OŠ Bednja spretno su se i sportski nadmetali sa svojim slovenskim vršnjacima na terenu, pokazujući veliku želju za postizanjem što boljeg rezultata.

Kući su se vratili sa zasluženim priznanjem i poklonima za sve  prijatelje iz razreda (reflektirajući prsluci) koje su im dodijelili predstavnici slovenske  policije te sa jednim nezaboravnim iskustvom koje možete pogledati u našoj foto-galeriji.

Čestitke svima!

Učiteljica Željka Vresk