Ukupno: 204976

Likovni natječaj ''Tradicija i suvremenost: gradimo - čuvajući baštinu i prirodu u kojoj živimo''
Autor: Berislav Njegovec, 2. 5. 2016.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Udruga hrvatskih učitelja Likovne kulture organizirala je tijekom veljače, ožujka i travnja ove godine likovni natječaj TRADICIJA I SUVREMENOST: GRADIMO - ČUVAJUĆI BAŠTINU I PRIRODU U KOJOJ ŽIVIMO.
Natječaj se odnosio na učenike od 3. do 8. razreda osnovne škole, a cilj mu je bio sadržajno povezati graditeljstvo i okruženje kao skup različitih likovno-problemskih zadataka s kreativnim sposobnostima i odnosom učenika prema arhitekturi i očuvanju hrvatske prirodne baštine.
Krajnji rok za slanje radova bio je 11. travanj. Stručna komisija imala je tjedan dana vremena za prosudbu radova i donošenje odluke čija su likovna rješenja najoriginalnija i kojih će desetak učenika nagraditi sudjelovanjem u likovnim radionicama na Hvaru, a kojih će dvadesetak pohvaliti i nagraditi  vrijednim likovnim priborom.
Zadatak je bio težak, budući da se na natječaj javilo puno učenika.
Svojim maštovitim radom MAJA VIDERŠĆAK, učenica 7. c razreda PŠ Josipa Jedvaja iz Vrbna zaslužila je pohvalu te će pohvalnicu i svoju nagradu preuzeti u Muzeju Mimara 14. svibnja ove godine. Ujedno će tamo razgledati izložbu, što će za nju biti poseban doživljaj.
Ovom uspjehu uvelike je pridonio i učitelj Likovne kulture Danko Merin, pod čijim je mentorstvom Maja postigla ovaj uspjeh.

Čestitamo Maji i učitelju Danku Merinu!

Učiteljica Mirjana Lonjak