Ukupno: 203785

Božićna priredba u OŠ Bednja
Autor: Berislav Njegovec, 24. 12. 2015.

Uoči Božića, Nove godine i zimskih praznika održali smo božićnu priredbu.

Naši učenici su se vrijedno pripremali za nastup, te su pokazali što sve mogu napraviti uz vodstvo svojih nastavnika.

Učenici prvog razreda pozdravili su nas božićnom čestitkom i pjesmicom na njemačkom jeziku ''Guten Tag''. Plesom i pjesmom razveselili su nas predškolci. Antonio Maričić, član recitatorske skupine nižih razreda izveo je recitaciju na bednjanskom govoru ''Bežični pest''.

Članovi zbora naše škole otpjevali su pjesme ''Svim na zemlji mir, veselje'', ''Radujte se narodi'' i ''Rock zvončići''. ''Što bismo mogli pokloniti Isusu?'' odgovorili su nam recitatori nižih razreda. Svoje ''Mislji e Bežiču'' podijelila je s nama učenica Veronika Sambol. Recitatori viših razreda uvježbali su igrokaz ''Do tvog srca noćas će sići Bog'', a dvije narodne pjesme odsvirali su članovi tamburaškog zbora.

''Dugo u noć, u zimsku bijelu noć'' recitirala nam je Marina Bistrović. Crkveni zbor predstavio se pjesmama ''Mehki snežek'' i ''Svjetlo ljubavi''. O Staroj i Novoj godini recitirale su Nicol Držaić i Kristijana Lekaj, članice recitatorske grupe, nakon čega smo pogledali kako su Tin i Lana čekali Svetog Nikolu.

Za kraj nastupili su članovi studija za suvremeni ples viših razreda, koji su izveli plesni program ''Čestitka'', dok su nas članice nižih razreda razveselile točkom ''Marionete''.

Nakon programa prisutnima se obratila ravnateljica Sanja Majcen i poželjela svako dobro povodom božićnih blagdana.

Na taj način, uz druženje i veselje, obilježili smo završetak prvog polugodišta.

Neka vam se ovog Božića ispune sve želje, a u cijeloj novoj godini neka vas prati sreća, mir, zdravlje i zadovoljstvo.