Ukupno: 203798

Priredba povodom završetka školske godine u OŠ Bednja
Autor: Berislav Njegovec, 19. 6. 2015.

U utorak, 16. lipnja, u OŠ Bednja održana je priredba povodom završetka školske godine.

Načelnik općine Mirko Bistrović je pozdravio sve prisutne i uručio nagrade učenicima i mentorima koji su postigli uspjehe na natjecanjima.

Program je započeo recitacijom  Najbolji dječak na svijetu, koju je izveo Petar, član recitatorske grupe. Zašto treba paziti na zube, redovito ih njegovati  i prati rekli su nam nakon njega članovi pjevačkog  zbora pjesmom Šubi – dubi. Našim dragim mamama pjesmom smo čestitali njihov dan – Majčin dan. Koja je mama naj rekli su nam članovi recitatorske grupe nižih razreda. Pjesme Podravska polka i Na brijegu kuća mala odsvirali su nam naši tamburaši. Pjesme Mami za dar i Čarolija latice mamama su recitirale Kristina i Martina. Male manekenke iz 4. razreda predstavile su svoju kolekciju koreografijom Crno-bijeli svijet.

Lana i Veronika čitale su prekrasne pjesme posvećene Bednji autora, prof. Slavka Šprema i  gđe. Katice Rajić- Popijač , Bednjo i Bednjo f serce. Na bednjanskom govoru pridružio im se i Antonio pjesmom Purun.

Tamburaši su uvježbali 3 narodne pjesme. O jednom Štefeku koji ne voli pisati domaće zadaće  ispričali su nam  Dario i Petra, učenici 8. razreda.

Zbor je otpjevao još jednu pjesmu  - Ha,ha,ha i na kraju programa uživali smo u našoj plesnoj grupi i njihovoj plesnoj priči San koja je nastala prema priči Igra  Tibora Martana .

Nakon nastupa plesačica viših i nižih razreda okupljenima se obratila naša ravnateljica,  Sanja Majcen, te najavila našeg dragog gosta nogometaša, Andreja Kramarića, porijeklom iz Bednje, koji je donirao ovom prilikom sportsku opremu za našu školu i dijelio autograme. Ovim putem zahvaljujemo mu na lijepoj i korisnoj donaciji.