Ukupno: 204810

Znanjem protiv mržnje
Autor: Berislav Njegovec, 27. 11. 2014.

19. 11.,  prisustvovali smo stručno-edukativnom skupu Znanjem protiv mržnje održan u amfiteatru Srednje škole Ivanec.
Posebna gošća je gospođa Ellen Berends, veleposlanica Kraljevine Nizozemske u Hrvatskoj.

Glavna tema ovogodišnjeg skupa bio je život Anne Frank.

Sa životom Anne Frank pobliže su nas upoznali gospođa Berends te učenik osmog razreda osnovne škole Petar Zrinski iz Jalžabeta koji nam je život Anne Frank prikazao u prezentaciji. Nakon toga pogledali smo dokumentarni film Kratki život Anne Frank u trajanju od trideset minuta.

Saznali smo malo više o obitelji Frank, njihovom životu prije i za vrijeme progona Židova te o njihovom životu u logoru.

Učenici Gospodarske škole Varaždin predstavili su nam svoje prezentacije o Projektu Šafran te o njihovom posjetu sabirnom logoru Jasenovac.

Učenice osnovne škole Ivan Kukuljević Sakcinski iz Ivanca predstavile su nam se s prezentacijom o životu invalida. Saznali smo da osnovnu školu Ivanec pohađa troje učenika s posebnim potrebama.

Cilj ovog stručno-edukativnog skupa bilo je podizanje svijesti o lošim stvarima koje se svakodnevno događaju oko nas i na koje bi mogle utjecati, ali odbijamo. Također je cilj bio i podizanje praga tolerancije prema ljudima s posebnim potrebama. Trebamo pomagati jedni drugima, sprječavati nasilje i pokušati učiniti ovaj svijet što boljim mjestom!

Karla Huhoja