Ukupno: 204917

Škola u prirodi - Pakoštane 2014.
Autor: Berislav Njegovec, 4. 7. 2014.

Učenici četvrtih razreda naše matične i područne škole zajedno sa svojim učiteljicama proveli su pet nezaboravnih dana u Školi u prirodi, koja je bila organizirana u Pakoštanama od 26. do 30. 6. 2014.

U tih pet dana učenici su posjetili više dalmatinskih gradova i povijesnih građevina, te razgledali izložbe i kulturno-povijesne spomenike.

U sklopu ove Škole u prirodi obišli su  NP Krka, gradove Šibenik, Zadar, Nin, Biograd i Knin, otočić Vrgadu, te park prirode Vransko jezero.

Učenicima se posebno svidio Zadar jer su uz obalu mogli slušati prekrasne zvukove morskih orgulja, a posjetili su i dvije zanimljive izložbe. Prva izložba, Zlato i srebro Zadra, postavljena je u Benediktinskom samostanu, a druga u Muzeju antičkog stakla.

Budući da su vremenske prilike bile vrlo povoljne, uz sve izlete  ostalo je dovoljno vremena i za kupanje, plivanje i druženje.

U hotelu „Marin“, gdje su bili smješteni, učenici su također svakodnevno ponavljali nastavne sadržaje o primorskom zavičaju kroz razne igre i kvizove.

Ova je Škola u prirodi na učenike i vrlo dobro odgojno djelovala, jer su pet dana bili odvojeni od svojih obitelji, pa su brinuli sami o sebi, svojim stvarima  i svojim prijateljima. Također su naučili kako se trebaju ponašati na javnim mjestima, prema starijima i jedni prema drugima.

Kućama su se vratili osunčani i puni lijepih dojmova koje su jedva dočekali ispričati svojim roditeljima.

učenici 4. a, 4. b i učiteljice Jadranka Hrg i Danijela Marković