Ukupno: 203844

Dan planeta Zemlje
Autor: Berislav Njegovec, 23. 4. 2014.

22. travnja obilježili smo Dan planeta Zemlje

Učenici OŠ Bednja sudjelovali su u tematskim radionicama gdje je bio zadatak tražiti pojmove vezane uz zadano slovo. Na kraju spojili su slova i dobili naziv naše škole - OŠ Franje Serta.

Dan planeta Zemlje prigodno su obilježili i učenici PŠ Vrbno.

Učenici prvog, drugog i trećeg razreda imali su radionice, izrađivali plakate vezane uz zadanu temu, sadili cvijeće, te uređivali okoliš škole.

Učenici od četvrtog do osmog razreda održali su prigodnu radionicu traženja pojmova iz prirode na zadano slovo.

Slova su bila odabrana tako da spojena u riječ daju ime našega mjesta - VRBNO.

Svaki razred dobio je svoje slovo, te su trebali pronaći sljedeće pojmove koji počinju tim slovom: ime vode ili planine, ime grada ili države, ime pisca, ime biljke i ime životinje. O svakom su pojmu na internetu ili u enciklopediji pronašli  nekoliko najvažnijih podataka i fotografija.

Time su ukrasili i oblijepili kartonske kutije, koje su na kraju izložili.

Radionice su trajale dva školska sata, a treći sat je svaki razred prezentirao svoj rad u predvorju škole.

Učenici su se trudili, kutije su bile vrlo lijepo ukrašene, a pritom su mogli i puno toga naučiti.

učiteljica Danijela Marković