Ukupno: 203838

Edukacijsko jutro
Autor: Berislav Njegovec, 21. 11. 2013.

U prostorijama Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu u srijedu, 13.11.2013. održano „Edukacijsko jutro“, obrazovni program čija je svrha upoznavanje djece i mladeži sa strahotama holokausta i važnosti tolerancije. Učenici naše škole, Tatjana Jurenec, Lucija Vugrinski, Ines Galinec i Tomislav Hlevnjak  prisustvovali su predavanju poznatog hrvatskog režisera Branka Lustiga koji im je govorio o vlastitom iskustvu života u nacističkom logoru prije čega su prisustvovali projekciji filma „Nadarena djeca“, koji govori o problematici Židova za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Cilj programa bio je približiti mladima tragediju holokausta na učenicima zanimljiv način, te prenijeti osnovne ideje: promicanje tolerancije, čovjekoljublja i prihvaćanja različitosti.

Na početku programa prisuttne su pozdravili predstavnici grada, županije i organizatora „Edukacijskog jutra“. Nakon pozdravnih riječi, prisutni su pogledali film „Nadarena djeca“ koji govori o teškom životu ljudi tijekom II. svjetskog rata. Nakon filma gospodin Lustig ispričao je svoju životnu priču kako je kao 11-to godišnjak proveo dvije godine u logorima smrti Auschwitzu i Bergen-Belsenu, te životu nakon logora, uspjehu u svijetu filma i povratku u Hrvatsku. Nakon izlaganja prisutni su sudjelovali u diskusiji postavljajući pitanja g. Lustigu.

Učenici su vrlo sretni i zadovoljni što su imali prilike prisustvovati navedenom edukacijskom programu.

Više na: